IDPA

Home / IDPA

Stojíme za fungováním IDPA (Mezinárodní asociace obranné pistolové střelby) v ČR

International Defensive Pistol Association (IDPA; česky Mezinárodní asociace obranné pistolové střelby) vznikla v roce 1996 a je řídícím orgánem IDPA soutěží, které představují sportovní střelecké odvětví založené na simulaci sebeobranných scénářů.

Členové B-rdy nejen soutěží na mezinárodní úrovni (včetně mistrovských titulů z Mistrovství světa IDPA v Alabamě 2019), ale stojí i za rozběhnutím závodů v IDPA v České republice ve spolupráci se střeleckým klubem Hard Task Rangers.

Řada členů B-rdy má mezinárodní certifikaci jako Safety Officers – rozhodčích. Zakladatel B-rdy Luděk “Sefa” Sefzig je autorem českého překladu IDPA pravidel. V rámci HTR pořádáme pravidelné IDPA tréninky na střelnici Oleško.

IDPA je otevřené pro všechny střelce

Soutěžní formát IDPA byl navržen tak, aby nabídl příjemný zážitek střelcům všech dovednostních úrovní, s vysokým důrazem na společenskou interakci a kamarádství členů. Účast v IDPA závodech vyžaduje použití krátkých palných zbraní, pouzder a dalšího vybavení vhodného pro skryté nošení a sebeobranu. Na základě těchto požadavků a s ohledem na nejlepší zájmy střelců vytvořili zakladatelé IDPA požadavky na výbavu založené na běžně dostupných zbraních a vybavení, které umožňují jednotlivcům soutěžit s minimálními investicemi.

Dnes, díky vizi zakladatelů a závazku pomáhat věrné členské základně, je IDPA nejrychleji se rozrůstající střelecký sport ve Spojených státech amerických. Aktuálně má IDPA více než 25 000 členů ze všech 50 států USA. Přes 400 členských klubů pořádá pravidelně týdně a měsíčně soutěže a členská základna zastupuje přes 70 národností.

Informace k IDPA v ČR naleznete na http://idpa.cz

X