B-rdy Military Challenges (BMC)

Home / B-rdy Military Challenges (BMC)

8. ročník B-rdy Military Challenge (BMC) – pravidelné závody v combat střelbě

Přihlašování a termíny závodů naleznete v kalendáři:

Už 8 let pořádáme pravidelné závody zaměřené na prohlubování dovedností moderního válečníka. Kromě střelby z dlouhých i krátkých zbraní v nestandardních situacích s využitím překážek, vozidel apod. si procvičíte například dovednosti CLS, slaňování, navigace apod.

Brdy Military Challenge jsou plánované jako tri-gun (puška, pistole, brokovnice), minimálně v jedné situaci brokovnici využijete. Brokovnice bude k zapůjčení i s náboji. Počet brokových nábojů ale bude malý – vždy mějte např. 5 trap/skeetů a 2 slugy. Pro představu o nestřeleckých situacích: Správná aplikace izraelského obvazu nebo nasazení turniketu na čas, rozborka vybrané zbraně na čas, počet opakování cviku na čas, práce s mapou, přebíjení nebo plnění zásobníků na čas. apod. Prostě zručnost, manipulace apod. Hodnocení těchto situací nemusí být zahrnuto do výsledků závodu, případně jen – splnil/nesplnil apod.

Ojedinělý celoroční pohár B-rdy Cup

B-rdy Cup je ojedinělý seriál – nejde tolik o závodění, jako o možnost každý měsíc pravidelně testovat své vlastní dovednosti a společně se setkat.

Dílčí výsledky na jednotlivých BMC přinášejí závodníkům body do celoročního poháru B-rdy Cup, jehož vítězem se stává střelec s největším počtem získaných bodů.

Povinné vybavení: Puška v puškové ráži na popruhu, samonabíjecí pistole min ráže 9 mm ve služebním pouzdře, rukavice, uniforma (ne džíny), balistická ochrana těla (vesta nebo nosič plátů), jakákoliv přilba (ženy a veteráni nad 50 let nemají přilbu povinnou), 2 školní náboje do pušky i pistole a jeden prázdný zásobník do pušky. Na startu vždy s min. 4 plnými zásobníky do primární zbraně (min. 120 nábojů), minimálně 3 zásobníky do krátké zbraně (plus rozsyp).

Mimo situace zákaz manipulace se zásobníky do primární zbraně.

X